Wykonałam plan

Zawzięłam się, przysiadłam i w końcu opracowałam wszystkie filmy z wyjazdu. Nie wszystkie mi wyszły dobrze – tak to jest, gdy się człowiek zajmuje tym raz w roku i zapomina przez ten czas, jak to się robi… Jest dużo niedociągnięć, ale już nie będę poprawiała. 🙂

W każdym razie – można już oglądać to, co oglądaliśmy my na własne oczy.

Najbardziej atrakcyjnym miejscem na Teneryfie jest Loro Park. I oczywiście – można mieć uwagi, co do trzymania dzikich zwierząt w klatkach, czy pokazywaniu “sztuczek” przez dzikie zwierzęta, ale… czy moglibyśmy obserwować te zwierzęta inaczej, na wolności? A delfiny, orki czy lwy morskie przy okazji nauki mają zajęcie i nie umierają z nudów. Ogród taki jak Loro Park z kolei z wpływów za pokazy pokrywa koszty utrzymania tych zwierząt, ale także badania i leczenie.

Najpierw obejrzeliśmy pokaz delfinów, który skrupulatnie sfilmowałam:

 

Potem był pokaz orek:

I na końcu pokaz lwów morskich:

Ponieważ bilety do Loro Parku ważne są cały dzień, zwiedzaliśmy go z przerwą na obiad w hotelu. Do obiadu zaliczyliśmy wszystkie pokazy, a po obiedzie mieliśmy czas na swobodny i niespieszny spacer po całym parku.

Bardzo ciekawa była wizyta w “Świecie pingwinów”, gdzie w pomieszczeniu o obniżonej temperaturze można było obserwować różnego rodzaju pingwiny.

Rewelacyjnie zrobione jest tam także akwarium, w którym przechodzi się szklanym korytarzem położonym w wodzie i obserwuje ryby, rekiny, płaszczki itp. pływające wokół nas.

Jest tam także mnóstwo innych, najróżniejszych zwierząt, a także ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem papug.

Na każdym kroku można podziwiać piękną, bujną roślinność (od storczyków nie mogłam oderwać oczu), ciekawą architekturę ogrodową, sadzawki, strumyki, pergole, ścieżki.Naprawdę można tam odpocząć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s