W poszukiwaniu dzikich zwierząt w naturzePisałam ostatnio, w nawiązaniu do delfinów i innych zwierząt, że naszą jedyną szansą zobaczenia tych zwierząt na żywo są ogrody zoologiczne. Na Teneryfie nie tylko.

W oceanie sąsiadującym z wyspą żyją sobie na wolności delfiny, wieloryby (tutejsze takie niewielkie to grindwale), wielkie żółwie wodne, a czasem dopływają także te ogromne walenie (ale to bardzo wielka rzadkość).

Być tam i nie spróbować zobaczyć delfinów czy wielorybów na wolności???


Wykupiliśmy sobie wycieczkę po oceanie dość dużym katamaranem. Wybraliśmy taki jacht motorowy, bo większym mniej buja, a pogody nie sposób przewidzieć. Wycieczka także była całodniowa, z ciepłym posiłkiem w trakcie. Przewidziana była nawet kąpiel w oceanie w bardzo malowniczym miejscu (pod ogromnymi klifami Los Gigantes). Ponadto do dyspozycji wycieczkowiczów były nieprzebrane zasoby tutejszego piwa i sangrii.


Spotkaliśmy pływające grindwale w dość dużych stadach, ale sfilmować je, czy sfotografować to był nie lada wyczyn! Delfinów z kolei było mało i nie podpływały tak blisko, jak te poprzednie. Daleko im było do takich wyczynów, jakie się nieraz widzi na filmach (myślę o skokach czy płynięciu tuż obok jachtu).

Sama wycieczka była bardzo przyjemna, okoliczności przyrody niesamowite i uznaliśmy, że warto było!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s